Tiki Lovers Pineapple

Na červnové degustaci jsem ochutnával Tiki Lovers Pineapple. Pro mě další nová značka, teprve nedávno ji založili dva kamarádi z Německa. Na trh se uvedli nabídkou bílého a tmavého rumu, kterou nyní rozšířili o ananas.

Bylo to něco, co jsem v takovéto seriózní sestavě nečekal… Jen se na to podívejte, je to ananasový elixír, rumový likér. Ale zároveň má sílu 45% a je založený na poctivých rumech. A to konkrétně pot still rumy z jamajských palíren Worthy Park a Hampden Estate, 3 roky starého barbadoského Foursqure a nejmenovaných mladých kolonových rumů z Trinidadu a Guyany. Pak přichází to hlavní – přidání extraktu z tropických ananasů. Ty se sklízejí v době nejvyšší zralosti. Šťáva z nich je vymačkána a vypařením vody zahuštěna, aby rumy, do kterých se následně přidává, zbytečně neředila.

Tiki Lovers Pineapple

Vůně je nepřekvapivě silně ananasová – takový ananasový džus. Opravdu je cítit přezrálý ananas. Vůně je silná, výrazná a dost sladká, šťavnatá, chvílemi skoro svěží, ale zároveň lepivá.

Chuť je také silná, hutná a sladká. Je to pikantní sladkost přezrálého ananasu. Oproti vůni se navíc objeví med, hodně lehkého medu. Takže chuť bych shrnul jako „sladký medový ananas“.

Dozvuk je prostě a jednoduše kombinací přezrálého ananasu z vůně a medu z chuti. Je silně sladký, šťavnatý, ale krátký.

Ve výsledku je to vlastně takový dobrý dezert. Alkohol je dobře skrytý, rumový základ se jeví jako kvalitní. Počítejte ale s tím, že je to sladká, ananasová, medová bomba, takže pokud jste hledali „normální“ rum, hledejte dál. Pokud ale chcete ochutnat zajímavý elixír, jděte do toho. Chuť tohohle totiž z pusy nedostanete dlouho.

Tiki Lovers range