Saison Rum Reserve

Na červnové degustaci jsem ochutnával Saison Rum Reserve, pro mě to byla nová značka. V nabídce má palírna ještě mladší Original a Pale rumy, pak také Sherry Cask a 2 rumy řady Triple Cask – pětiletý Barbados a sedmiletý Trinidad.

U Reserve se konkrétně jedná o směs rumů. A to 30% Barbados, 65% Trinidad a 5% Jamajka. Tyto rumy jsou staré 8 let a zrály v Karibiku v sudech z amerického dubu. Jejich směs poté ležela 1 rok ve Francii v sudech z evropského dubu, ve kterých předtím zrál Cognac. Každá várka je pak smíchána z 50 takových sudů a zředěna na příjemných 43,5 %.

Saison Rum Reserve

Vůně začíná trochu hrubě, ale příjemně silně. Hlavními složkami je nasládlé tropické ovoce a hořká čokoláda, objeví se i stopa sladkého koření a lehké chladivosti. S časem na rozdýchání zjemní, hořké čokolády a čerstvého ovoce se ale nezbaví.

V chuti má opět výrazné zastoupení hlavně ovoce a hořká čokoláda (kolem 80%). Je plná a příjemně hutná, lehce pikantní, ale spíše víc sladký. Čokoláda je krémová, pořád je cítit lehounce koření a oproti vůni se objevují sušené brusinky.

V dozvuku je nejvíce cítit pikantní hořká čokoláda a poté lehounce sušené ovoce. Je celkově středně sladký po čokoládě.

Jedná se o krásně čokoládový rum s ovocem, ze začátku se zdá hrubý, ale pak zjemní. V kombinaci s příjemnou pořizovací cenou se jedná o lahev přímo vybízející k dalšímu domácímu prozkoumávání.

Saison range