Rumový adventní kalendář 2021 – Den 07 – Spirit of Old Man Rum Project Three Dark Expression

Na první pohled se toho z lahvičky moc nedovím, pouze že se jedná o 40% rum z Německa. O projektu Old Man už ale něco tuším, jejich Project One se totiž objevil v adventním kalendáři roku 2017. A nyní přicházejí se svým Project Three.

Podle několika stránek by se mělo jednat o blend rumů starých 7 až 13 let, stránky kalendáře ale ukazují let 8 až 10. Není to zde asi důležité. Směs je vytvořena z rumů z Karibiku a Jižní Ameriky, jediná konkrétně zmíněná země je Kolumbie. Vše by to měli být melasové kolonové rumy. Výsledná síla je 40 %.

Vůně je nasládlá a jemná, se silným vlivem kávy a čokolády. Postupem času se přidává čím dál tím více nasládlého koření.

Chuť je sladká a hutná, zároveň velmi jemná. Pokračují zde tóny kávy a čokolády, přidá se nugát. Působí hladce a je taková těžší, není ale moc výrazná. Chybí tu trochu síly.

V dozvuku se překvapivě objeví šťavnaté ovoce, pak přijde už známé trio čokolády, nugátu a sladké kávy. Na konci se přidá sušené ovoce a výraznější sladkost. Je docela silný, napravuje tak slabší dojem z chuti.

Nějak nevím, co o tomto rumu napsat. Pil se dobře, ale neohromil. Chutnal pěkně, ale něco mu chybělo. Pravděpodobně na něj tak brzo zapomenu.