Rumový adventní kalendář 2021 – Den 16 – Wild Tiger Rare Blend

Wild Tiger z Indie, to už tu bylo. A dokonce dvakrát. Advent 2017 přinesl pruhovanou láhev Wild Tiger Rum a červenou India Spiced Rum. Je tento Rare Blend něco nového od této značky? Každopádně se mu podívám na zoubek.

Tato společnost se inspirovala vzácností tygrů a také se snaží tento ohrožený druh podporovat a chránit. Rare Blend zatím vypadá na prémiovější kousek této značky. Je vyroben kolonovou destilací z indické cukrové třtiny a míchá se z z destilátů z melasy i z čerstvé šťávy. Poté až 8 let zraje ve vypalovaných dubových sudech. Doporučován je pít čistý, s ledem nebo jako Old Fashioned koktejl.

Vůně je docela sladká, jako první tóny cítím koření a kávu. V pozadí jsou pak lehce znát bonbony. Celkově je vůně spíše lehká a působí příjemně.

Chuť je plná a velmi jemná. Je zde hlavně káva a bonbony, až v dalších vrstvách je nasládlé koření a troška dřeva s kouskem karamelu. Má jen lehkou sladkost.

Dozvuk působí středně sladce, sladčeji než vůně a chuť. Cítím tady nesladkou (ale ne hořkou) čokoládu s nasládlým kořením. Pak jsou zde bonbony, výraznější než předtím.

Tento Wild Tiger je solidní a povedený rum, to je ale asi všechno. Mohl by být trochu bohatší nebo výraznější, pořád je to ale velký skok dopředu od ochucených pruhovaných lahví, které jsem ochutnával v minulosti.