Rumový adventní kalendář 2021 – Den 17 – Constellation’s Rum Polaris

Další z neznámých kousků, tenhle se očividně inspiroval hvězdami. Podle lahvičky je to 48% rum z Kanárských ostrovů (oficiálně tedy ze Španělska), víc toho na první pohled vidět není.

Na internetu toho bohužel také moc není, stránky této značky se mi načítají skoro prázdné. Zjistíme alespoň, že tuto značku tvoří tři rumy – Polaris, Orion a Alfa.

Všechny jsou inspirovány noční oblohou, Polaris je totiž nám známá Polárka. Chuť rumu byla inspirovaná jarem a nevím nic kromě toho, že byl blendován a stařen. Alfa a Orion jsou na tom podobně, lahvují se ale ve slabší, 43% síle. Zajímavé (nebo spíše vtipné) je tvrzení, že Ron Aldea, ze kterého vycházejí tvůrci tohoto rumu, je jedním z nejdůležitějších značek na Evropském trhu.

Ve vůni vynikne sladká dřevitost s výraznou kořenitostí. Nejsilnější koření je zde skořice. Kromě toho nacházím ještě lehké citrusy, celkově je vůně příjemně hutná.

V chuti se objeví banány, doprovázené lehkou čokoládou a sladkou dřevitostí. V druhé vlně přijdou pichlavé citrusy, které přinesou ovocnou svěžest a lehkou pikantnost. Celkově chuť působí šťavnatě, sladce kořenitě a trošku zatuchle.

Dozvuk je výrazně a sladce dřevitý, přinese také silné sladké koření. V pozadí se opět objevují banány a možná i troška dalšího ovoce. Dozvuk je delší a zároveň není moc sladký.

Polaris je dobrý a pitelný rum, má rozhodně hezký styl i chuť. A lehká banánová chuť je jen bonus. Celkově bych ho hodnotil jako nadprůměrný, ale třeba takový Inner Circle mě pořád zaujal víc.