RomDeLuxe Wild Series 02 Enmore 17 yo

Tento rum patří do série single cask rumů Wild Series, které lahvuje dánská společnost Rom De Luxe. Celou tuto sérii ze začátku spojovaly divoké kočky, ty nyní ale došli a aktuálně se lahvují další zvířata. Vše to začalo v roce 2019 Tygrem, jamajskou esterovou bombou v síle 85,2 %. Tento rum byl poté číslo 2.

Rum pochází z Guyany, byl destilován v Diamond Distillers Limited jako Enmore v roce 2002. Enmore (EHP) znamená, že byl destilován v historickém dřevěném kolonovém destilačním přístroji. V roce 2019, tedy po 17 letech, byl lahvován v sudové síle 61,5 %. Bylo takto stočeno pouhých 236 lahví. Na etiketě a krabici se nachází Wild Jaguar, neboli Jaguár americký.

Vůně je hutná a suchá, málo sladká. Působí zajímavě, je tu suché kakao a ostré ovoce, jsou tu ořechy, nugát a sladké dřevo. Není úplně nesladká, jen není moc sladká. Také se zdá lehčí a hřejivá, zároveň trochu těkavá a kousavá.

Chuť je hutná a výrazná, zároveň ale ostrá. Je silně nasládlá a jemně suše drhnoucí, plná ořechů a sušeného ovoce. Ostrost je taková sladce pichlavá, ořechy sládnou a přidají se i tóny jejich skořápek. To vše doplňuje dřevitá šťavnatost.

Dozvuk je hlavně kombinací ořechů a čokolády, je silně nasládlý, dlouhý a výrazný. Sušené ovoce se prolíná s hořkou čokoládou, také s nugátem a hutným karamelem. Celkově vyzní docela sladce, ale pichlavě. Lehce je tu cítit sladké dřevo a závan bonbonů.

Rum je to výrazný, ale méně vyzrálý. V ústech má sílu a ostrost, působí ale lehce. Také je dost ořechový, vzdáleně tím připomíná Dictadory. Celkově je to dobrý rum, ale láhev bych si nekoupil.