Silver Seal Demerara Enmore 13 yo 2002

Další láhev od skotského nezávislého bottlera Silver Seal. Tento pochází z Guyany a je označen jako Enmore. Je tedy vyroben v historickém dřevěném kolonovém destilačním přístroji Enmore v palírně Diamond. 

Bylo vytvořeno 600 lahví, v každé je třináctiletý rum z roku 2002 o síle 46 %. A v neposlední řadě má na etiketě pěknou lodičku. Našel jsem ještě podobný rum, pouze stylizovaný do modré barvy. Je to také Enmore z roku 2002, ale lahvovaný v síle 55 % (a v 840 kusech).

Silver Seal Demerara Enmore 2002 55%

Vůně je jemná, středně až méně sladká a krémová. Jsou zde velmi znát oříšky a nugát, k tomu sladké dřevo. Jsou zde i nějaké bonbony a stopy ovoce. Nugát a oříšky ale jsou to hlavní.

Chuť je plná a docela hutná, hlavně je velmi jemná. Také je docela sladká a velice uhlazená. Co se palety chutí týče, opět jsou zde oříšky a nugát. A zde je doplňuje ještě med.

Dozvuk je také jemný a sladší. Silně je zde znát sladké dřevo a sladká zemitost, v pozadí poté med, nugát a lehce bonbony.

Tento rum se ukázal jako dost dobrý, pochutnal jsem si. A to i přes ředění na 46 %, díky tomu je tento rum jako takový uhlazený gentleman. A přitom mu to neubírá na výraznosti. Celkově tak působí hutně, jemně a velmi příjemně.

Mohl jsem ho přímo porovnat s RomDeluxe Enmore. To je starší rum, ale také zároveň silnější. V jeho vlastní recenzi jsem mu vytkl nevyzrálost a ostrost. Silver Seal je takový jeho opak, je jemnější, hutnější a sladší než RomDeluxe. Musím přiznat, že zde se ředění rumu povedlo, jak by mělo.