Bellamys Jamaica

Na jednom z minulých pražských Rumfestů jsem narazil i na značku Bellamys. Ta patří německému obchodu s alkoholem jménem Perola, která si nechává dovážet rumy a dostařuje si je sama. Už ale značně vysílen, z jejich nabídky jsem si vybral na ochutnání pouze Jamajku.

Bellamys Jamaica je směs kotlíkových rumů z Jamajky, z palíren Long Pond a Clarendon. Ty se nakupují vcelku mladé, mezi 2 a 4 lety. V Evropě se dále společně dostařují další tři měsíce. Není doslazován, dochucován ani dobarvován a lahvuje se v síle 43 %.

Vůně je… zvláštní, ne taková jako bych čekal od svých oblíbených Jamajek. Je docela sladká, ale není to vůbec ovocná sladkost. Cítím zde karamel nebo možná karamelky. A také zatuchlost, takovou zasmrádlou ovocnost. Ale nejvíce se do popředí derou tóny jablek. Nebo spíš jablečných bonbonů, možná jablečného pendreku.

Chuť je hutná a docela sladká. Také je hodně jablečná, ale je to opět spíše jablečná příchuť, zase ty jablkové pendreky. Za nimi jsou pak další ovocné tóny. Není vůbec ostrá, spíše je jemná a krémová, pokud se to dá skloubit s ovocem. Až v pozadí jsou jemné nasládlé karamelky.

I dozvuk je dost podobný tomu, co už nyní očekávám. Příchuť jablečných bonbonů s trochou dalších ovocných tónů a pár karamelkami. A pak už skoro nic. Je svěží a sladký, docela hutný a dlouhý.

Asi to není špatný rum. Samostatně by byl pitelný, i když by mi možná po čase mohla začít vadit umělá jablečnost. Malý plus má i za netypičnost, takto nejen že nechutná žádná Jamajka co znám, ale ani žádný další rum. Ale otázka je, jestli to stačí. Důvod pořídit si celou láhev nějak nevidím. I když 900 kolik stojí není zas tak moc, pořád je to vzhledem ke svému výkonu dost.