WLP22: 2x nový Trebitsch 

Na pražském Whisky Life 2022 jsem někdy v pozdních hodinách zběžně ochutnával i novinky pod značkou Třebíč a mohu říci, že se zde jedná o určitý posun.

První ochutnanou whisky byl Trebitsch Czech Highland 6 yo Blended Whisky. Tato whisky vznikla smícháním několika single malt whisky a obilného destilátů, stáří by mělo být 6 let a do lahve se ředí na 40 % alkoholu.

Ve vůni je znát sladkost, objevuje se nugát a karamel, také ještě rozinky. Chuť je příjemně plná a také i jemná. Opět je tady nugát i rozinky, objevuje se i další sušené ovoce a také lehká dřevitost. Dozvuk pak jde dost do sladka, je plný sušeného ovoce a nugátu. Ve výsledku už slušná whisky, tohle by šlo ochutnat.

Druhá ochutnaná whisky ještě není v nabídce a vlastně to ani není whisky. V lahvi se totiž schovával newmake z Počernic, v síle 62,7 % alkoholu a zrající půl roku v sudu.

Vůně ukazuje, že tady se přidala i rašelina, není ale moc výrazná. Chuť už je silnější, je sušší a zemitá, také zároveň sladová i obilná. Podobně je na tom i dozvuk, ten je hodně zemitý. I tady se jedná o překvapivě slušný destilát, vlastně i pitelný.

Dalo by se říci, že oba kousky ukazují nějaké to zlepšení oproti minulé produkci a nějaký ten příslib do budoucna. Ochutnání bylo opravdu jen zběžné a času málo a whisky nebylo moc. Ale po této zkušenosti se nebudu bát novinky od této značky alespoň ochutnat.