Santísima Trinidad 15 yo

Rum Santísima Trinidad pochází z Kuby. Jako výrobce je označen MG Destillerías, kde se například navíc produkuje i několik značek ginů. Základem značky Santísima Trinidad je tříletý a sedmiletý rum, vrcholem pak tento patnáctiletý. Ten je blendem kolonových rumů z místní cukrové třtiny a výsledkem trojfázového staření.

V první fázi se rum staří nejméně 4 roky v dubových sudech, než je poté smíchán v základ pro další práci. Ve druhé fázi se směs staří 3, 7,15 nebo 25 let, pro dosažení požadovaných chuťových profilů. Tento výsledný vystařený rum se ještě nechá ještě odpočívat ve starých sudech, aby se dosáhlo požadovaného zaokrouhlení chuti. Lahvován je v netradiční síle 40,7 %.

Degustace RumRock Live VI

Vůně je rozhodně jemná, je ale taky hodně sladká. Cítím zde rozinkovou šťávu, sirup a táhnoucí se med. K tomu sladké koření a lehce bylinky. Je lehounce pichlavá, trošku chladivá a docela plná.

Chuť není tak sladká, jako byla vůně. Ale pořád je sladká dost. Je zde šťavnatý med a rozinkový sirup, k tomu koření a bylinky. Působí také lehce pichlavě, zároveň i hutně.

Dozvuk je velmi jednoduchý, plný sladkého medu a rozinkového sirupu.

Tento rum je tedy dost sladký a rozinkově přímočarý. Pitelný ale je.

Porovnání barev, Santisima znatelně nejtmavší