RumQuila

RumQuila, to je rum a tequila. Tento nápoj vzniká mícháním portorického rumu a mexické tequily, které se společně uloží do malých sudů. Výsledný nápoj má v lahvi sílu 40 %. Jako takovou specialitu jsem RumQuilu ochutnával na pražském Rumfestu 2020. Na oficiálních stránkách je RumQuila prezentována jako výborný výběr pro párty a cocktaily.

Pod stejnou značkou jsou na trhu další dva blendy. Původním prvním vytvořeným je VodQuila a aktuální novinkou je WhisQuila. Je to přesně, co by jste čekali, směs vodky a tequily nebo směs americké žitné whiskey a tequily. Ve VodQuile by měla vodka zjemnit chuť tequily, v RumQuile by rum měl dodat bohatost a žitná v WhisQuile by měla tequile dodat hutné zemité tóny. Navíc je v letošním roce v plánu vypustit i čistou, nemíchanou tequilu a whiskey.

Nabídka značky

Vůně byla štiplavá a šťavnatá, působila spíše lehčím dojmem. Cítit byly hlavně tóny karamelu a vegetace, celkově mi vůně připomínala spíše vyzrálou tequilu.

Chuť je velmi jemná, není vůbec štiplavá. Cítím tu hlavně kořenitou šťavnatou vegetaci, opět jako v některých stařených tequilách.

Dozvuk je svěží a šťavnatý, je krátký, ale docela silný. Prostě připomíná sladkou pichlavou tequilu.

RumQuila chutná spíše jako tequila než jako rum. Ten zde přinesl barvu a sladkost. Kdo by to byl řekl, že zamícháním rumu do tequily vytvoříte ve své podstatě stařenou tequilu.