Rumový adventní kalendář 2020 Den sedmý – Cane Island Australia 4 yo

V adventním kalendáři 2018 nám byla představena značka Cane Island a jejich základní řada 3-5 letých rumů z Kuby, Jamajky nebo Trinidadu. Jediný který jsem tak neochutnal je jejich rum z Barbadosu.

Po roční pauze se tato značka vrací a předvádí novou sérii svých rumů. Při náhledu na stránky kromě této Austrálie nacházím ještě rumy z Trinidadu, Barbadosu, Nicaraguy, Dominikánské republiky, Belize a Guadeloupe. Tato série také neobsahuje směsi různých stáří, ale jedná se o rumy s přesně daným číslem věku.

Nyní se budu soustředit jen na tuto Austrálii. Tento rum pochází z Beenleigh Rum Distillery, ze které jsem již dříve ochutnal jejich Dark Rum (chutnal jako After Eight bonbony). Jedná se o melasový kotlíkový rum, který 4 roky zrál v sudech po bourbonu a je lahvovaný ve 43 % alkoholu.

Vůně působí nasládle a je jemná a příjemná. První dojem jsou zde gumové bonbony, pak přijde svěží sladká tráva, třtinová šťáva a jemné koření. Připomíná mi trochu rumy od Privateeru.

Chuť je hutná a dost sladká. Zároveň působí pěkně silně. Opět jsou zde cítit gumové bonbony, tady jsou ale doplněny sladkým dřevem a zatuchlými tóny.

Dozvuk je docela hutný a dlouhý, zároveň je spíše sladší. Gumové bonbony zde jsou, ale působí nesladce. Doplněné jsou sladkým kořením.

Celkově se jedná o zajímavý a moc dobrý rum. Chutnal mi a dovedl bych si ho představit i doma.