Rumový adventní kalendář 2020 Den šestý – Neptune Rum Barbados Gold

Na první pohled jsem si myslel, že se jedná o opakující se vzorek v rumovém kalendáři. Ale pak jsem zjistit, že tamto byl Neptuns Rhum z Německa a tohle je Neptune Rum z Barbadosu. Takže je vše v pořádku a můžeme pokračovat.

Pod značkou Neptune Rum (vzniklé v roce 2017) nalezneme zatím pouze 2 rumy a 3 různé lahve. Rum který ochutnávám je Barbados Gold, v nabídce mají ještě ochucený Caribbean Spiced a edici Barbados Gold v retro designu. A jako bonus, z prodejů tohoto rumu se přispívá na čistění oceánu.

Barbados Gold je vyroben v palírně Forsquare a neobsahuje žádné cukry ani chemii. Jedná se o směs kolonových i kotlíkových rumů starých 3, 5 a 8 let stařených v sudech po bourbonu. Podle oficiálních degustačních poznámek mám najít meruňky, banán a kokos, doplněny medem a vanilkou.

Vůně se na začátku zdá zvláštní a je hutná a bylinková. Působí trochu jako sladký bylinkový likér. Postupně bylinky zmizí a zůstane zatuchlé dřevo a lehká sladkost.

Jak se vůně zdála zvláštní, chuť působí skoro až divně. Je sladká, hutná a pikantní. Bylinky jsou zde pořád a působí trochu nahořkle. Navíc je chuť celkově takový nevýrazná. Když se bylinky odvětrají, dá se zde najít nějaké ovoce, nejvíce banány.

Dozvuk je krátký a nevýrazný, je sladký a hřejivý. Zatuchlou sladkost zde provází cukrovitost.

Řekl bych nic moc. Tento rum začíná divně a pokračuje do nijakosti, nezaujal mě.