Duppy Share White

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je duppy-white.png.

Společnost Fenix Drinks k nám dováží celou řádku rumů a dalších nápojů, Duppy Share White je spíše novinkou v nabídce. Stejně jako Duppy Share Aged, i tento není jinak limitovaný a dá se snadno koupit za velice příjemnějších 590. S tím nemám vůbec žádný problém.

Bílý Duppík je celým jménem The Duppy Share White Rum, obecně ho ale zkracuji na jednoduché Duppy White. Tam kde klasika míchala rozdílné rumy z Jamajky a Barbadosu, Duppy White míchá pouze rumy z Jamajky. Vše jsou to nestařené kotlíkové rumy z palíren Clarendon, Worthy Park a Hampden, vybrané tak, aby předvedly v chuti tóny manga, tymiánu nebo sladkých červených papriček. I tento blend je lahvován v síle 40 %.

Tam kde se původní Duppík více drží karibského stylu, White je graficky mnohem více směřován do Londýna a Jamajky. Etiketa je výrazně zelenožlutá a barevná, se zajímavými Londýnskými místy. Rum totiž pomáhal vytvořit britský rapper s jamajskými kořeny Kano, který je přidal. Odkazem je zde také loď Empire Windrush, která v roce 1948 přivezla do Británie první velkou skupinu migrantů z Jamajky a Karibiku. Tato hudba mi nic neříká, playlist který k vychutnání tohoto rumu sestavil mi přijde dosti zvláštní. Tak se budu věnovat už jen a jen obsahu lahve.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_6080-1024x683.jpg.

Rum je to neskutečně ovocný a šťavnatý, ve vůni i chuti. Z ovoce jsou tu hlavně broskve, mandarinky nebo ananas. Ale nějaké další se určitě schovává ještě za nimi, klidně i to mango. Vůně i chuť jsou také velmi jemné, přesto si rum zachovává plnost. Z dalších tónů zde nyní chytám ještě bílou čokoládu, úplně si ji představím se sušeným ovocem schovaným porůznu v její tabulce. A možná i lehce nějaké to koření, ale pro rumy spíše nezvyklé. I tento Duppy má moc příjemnou sladkost, tak akorát aby pohladila a zase zmizela.

Mě tento rum velice chutná, je příjemným příkladem, že i 40% bílé rumy mají co nabídnout. Nikdy sice nebude mít intenzitu overproof rumů nebo dřevitost těch stařených, on si jde ale vlastní cestou. Je krásně ovocný a velice lehce pitelný, všeho je tu tak akorát. Je vybalancovaný a velmi jemný, určitě se neztratí jako vstupní rum do jamajských končin. Já si ho dám velice rád, když se nemůžu rozhodnout na který rum mám zrovna chuť. Na bílého Duppíka ji totiž mám pořád.

A pokud nejste tolik na bílé rumy, určitě koukněte na recenzi stařeného bratříčka Duppy Share Aged.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je duppy-1-819x1024.jpg.