Advent 2022/14 – Cane Island Trinidad 8 yo

Už ani nespočítám, kolikrát se Cane Island objevil v adventním kalendáři. Ať už to byly jejich blendy nebo stařené kousky, z minulých let tu už několik recenzí mám. Tento spadá do druhé skupiny a co je nejdůležitější, ještě jsem ho nikdy nepil.

O rumu toho moc napsaného není. Jedná se o rum z Trinidadu, z Trinidad Distillers Limited (T.D.L). Vypálen byl z melasy na kolonovém destilačním přístroji. Stařen byl 8 let v sudech po bourbonu v tropických podmínkách. A lahvuje se v síle 43 %.

Vůně je tady spíše jednodušší a lehčí. Jemně je tu cítit koření, více pak želé bonbony. Také je zde lehká sladkost.

Chuť je také lehčí, je ale docela dost výrazná. A k tomu plná a šťavnatá, trochu sladká a docela jemná. Hlavně zde nacházím tóny želé bonbonů s trochou koření, cítím tady čerstvou třtinovou šťávu a tóny agricole rumů.

Dozvuk pak pokračuje v nastaveném stylu. Je tu koření a želé, jsou tu zatuchlé tóny vegetace. A k tomu pikantní koření. Začíná to jako závan agricole stylu, který ale postupně dost zesiluje.

Cane Island Trinidad je příjemný rum. Je lehčí a přitom výrazný, je hezky pitelný. Takže proč ne, je to dobré. Ale jiné kousky od nich už mi chutnali víc.