Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Na podzim se objevil nápad udělat tajného alkoholového ježíška. Rumová verze se realizovala velice rychle, stal se z ní takový prodloužený adventní kalendář. Premisa je jednoduchá. Klasická sedmičková láhev se dá teoreticky rozdělit na 35 malých (0,02) panáků. Jeden necháme pro jistotu, na kompenzaci ztrát při manipulaci či dopravě. Z každé lahve tak dostaneme 34 použitelných vzorků. Když seženeme 34 ochotných lidí, tak každý dodá jednu lahev zajímavého rumu, kterou budou moci ochutnat i všichni ostatní. Každý účastník si tak odnese zážitek a možnost vyzkoušet 34 různých rumů.

Protože normální adventní kalendář má jen 24 okének, tento bude muset začínat už s předstihem. Další zajímavou vlastností tohoto kalendáře je slepé degustování. Každá lahvička je totiž označena jen číslem, co je to za rum se zveřejní až ten den veřejně. Například rumový adventní kalendář od dánských 1423 má na lahvičce etikety, takže identitu rumu se dozvíme hned při otevření daného dne.

Finálním bonusem je nejspíš také cena. I přes náklady na lahvičky, poštovné a samotné rumy tento kalendář negeneruje žádný zisk. Ušetřilo se také na tisku, grafice, krabicích, etiketách. atd… Tím je umožněno při této akci ochutnat rumy dražší, než by se dostali do komerčního kalendáře. Díky stanovení ceny pro přihlášené lahve zde také očekávám vyrovnanou úroveň rumů po celou dobu otevírání.

Rumy jsou tajemstvím, kochat se tedy zatím není čím. Možná jen barvy vzorků napoví. Dost tedy bylo teorie, ať promluví samotné rumy.