Silver Seal Haiti 15 yo 2004

Tuto láhev vytvořil skotský nezávislý bottler Silver Seal a je součástí série rumů pro rok 2019. Tento pochází z Haiti, byl vypálen v roce 2014 a zrál 15 let v dubovém sudu. Bylo k dispozici jen 287 lahví v síle 51,2 % alkoholu.

Myslím si, že sud pravděpodobně ležel ve Skotsku, vypadá že byl stařený kontinentálně. Barva je velmi světlá a myslím si to i po ochutnání.

Vůně je jemná a slabá, chybí jí intenzita a je znát lehký alkohol. Jsou tu lehce bonbony a ovoce, troška dřeva a lehký závan žvýkačky. V pozadí se schovává šťavnaté ovoce, cítím banán a koření.

Chuť je jemná, nasládlá a lehce zasmrádlá. Jsou tu bonbony a ovoce, je ale celkově taková nijaká. Je sice plná a hutná, chuťově je ale slabší a pikantnější. Přesunuje se trochu do sucha, objevuje se příjemná sladkost, v pozadí opět šťavnaté ovoce a slabá žvýkačka.

Dozvuk je krátký a slabý, ostřejší a alkoholový. Jsou tu ovoce a ořechy, nasládlá zatuchlost a kovovost. S ostrostí a alkoholem je tu také trocha žvýkačky.

Tenhle rum se nijak zvlášť nepovedl. Potřebuje opravdu dlouhý čas aby se nadechnul a otevřel, bez toho působí ostře a přímočaře. I po otevření to není žádná sláva, sice nechutná špatně, ale není vyvážený ani jemný, není vůbec vyzrálý. A cena taky hrubě neodpovídá, takže podle mně opravdu jen rum s hezkou krabicí k vystavení na poličku.