Rum s číslem 21 v našem slepém společném adventním kalendáři jsem ochutnal rád, rumy od dánského obchodu Romdeluxe jsem totiž zatím docela úspěšně míjel. Tedy, ochutnal jsem většinu šelem ze single cask série Wild Series. Dokud to byly opravdu šelmy, sérii jsem opustil přibližně v době, kdy se začaly objevovat i býložravci. Jejich další rumy jsem tedy až doteď ochutnat nestačil.
Imperial Navy je prvním rumem z jejich sběratelské Collectors Series. Svou cestu rumy započali v jednotlivých sudech, v Dánsku se ale rozhodli z nich namíchat vlastní rumovou směs. Výsledkem měl být námořnický rum, vytvořen tak jak se to dělávalo původně. Jedná se tedy o blend ze 4 rumů ze 4 zemí destilovaných v letech 2010 nebo 2011. Celkově v roce 2021 vzniklo jen 989 lahví, je tedy dost možné, že od každého rumu to byl jediný sud.
Každý rum tvoří přibližně čtvrtinu směsi. 28 % tvoří desetiletý rum z Trinidadu, dalších 22 % pak desetiletý rum z Barbadosu. 26 % má pak jedenáctiletý rum z Jamajky a posledních 24 % stejně starý rum z Guyany. Výsledná síle je zajímavých 57,18 %.
Vůně je sladší a přitom suchá, je také jemná. Cítím zde ostrou karamelovost a ovocnou šťavnatost, objevují se zde tóny vína.
Chuť je docela dost hutná a hladká, vlastně i jemná. Celkově příjemně intenzivní, nasládlá a jemně pichlavá. Cítím zde hlavně šťavnaté ovoce a nasládlou dřevitost, k tomu trochu karamel.
Dozvuk je hodně příjemný a hodně ovocný. Je tu tropické ovoce, jsou zde citrusy a nejvíce grepy. Opět je zde ostrá karamelovost, k tomu sladké dřevo a trocha koření. Dále jsou zde stopy vína a pěkná šťavnatost.
Tohle není vůbec špatný rum, dobře chutná a je pěkně pitelný. Jenže stojí už přes 2500 a má to u konkurence hodně obtížné. Já už bych se hodně rozmýšlel, jestli neseženu něco lepšího. Samostatně mi ale chutná. Zajímavé by bylo ho přímo porovnat s Navy blendy v podobné hladině, třeba jako Black Tot Master Blender.