Tento Plantation Single Cask je ještě láhev ze staré školy. Rum má černou etiketu, je více naředěný a pravděpodobně se měl stáčel už v roce 2015. Jedná se o směs 3 ročníků (1997, 2001 a 2003) trinidadského melasového kolonového rumu. Ty zrály 10 let v sudech po bourbonu a poté zrály nějakou dobu ve Francii. Podle jednoho zdroje to byly 3 roky v sudech po francouzském muškátovém víně, podle jiného 3 roky v sudech po cognacu a nespecifikovaný čas finišem v sudech po zmíněném muškátu. Bylo takto připraveno 10 sudů, každý cca o 450 lahvích.
Jak jsou tato čísla správná a přesná jsem nezjistil, každopádně by ale stáří rumu v lahvi mělo tak být mezi 12 a 18 lety. Síla je pouhých 43,5 %, ředilo se tedy hodně. Ochutnával jsem vzorek ze sudu 2 a láhve číslo 423.
Vůně je opravdu zajímavá, trochu jemná a uzavřená, zatuchlá a chladivě nasládlá. V pozadí se objevují tóny lepivé sladkosti, nejspíše pocházející z muškátového vína, zatuchlost se tím stane sladší, také se přidají bonbony.
Chuť je hutnější, než naznačovala vůně. Je hodně jemná a zároveň bohatá. Zatuchlost a nasládlost je zde pořád, mnohem více se ale ukazuje techničnost a ovoce. Čím déle popíjím, tím se tento rum zdá hustější a sladší. Z ovoce tu cítím hlavně pikantní ananas, sladkost se postupně přesune do cukrovosti, takové pouťovosti. A někde se schovává i zemitost.
Dozvuk je plný zatuchlého ovoce a sladké zemitosti, jasně je zde znát sladké víno. Druhá vlna přinese lehkou sladkou techničnost a ještě více sladkosti, cukrovosti.
Tento rum je uhlazený a jemný, hezky se pije. Je krásně sladký a zemitý zároveň, velmi příjemná kombinace. Je zajímavý a chutnal mi, jsem moc rád za ochutnání. Láhev ale lovit nehodlám.