Rumy Cargo Cult

Cargo Cult, to jsou nesladké spiced rumy z Austrálie, kde probíhá míchání, kořenění a lahvování. Ve svém repertoáru zatím mají pouze 2 rumy – Dry Spiced (původně jen Spiced) a Banana Spiced.

Pro oba jsou používány rumy z Fiji a Papuy Nové Guiney, které se míchají s kořením. Tím je například hřebíček, vanilka, kardamom a skořice. Podle původní receptury se do jejich spiced rumu přidával třtinový cukr, s příchodem banánové verze se ale původní Spiced přejmenoval na Dry Spiced a je úplně bez doslazení. Dry Spiced je lahvován s 38,5 % alkoholu.

Do Banana Spiced se kromě koření navíc přidávají ještě australské banány a je lahvován s 38 % alkoholu. U něj se o (ne)doslazení nemluví, ale pravděpodobně je veškerý cukr získán z banánů. Oba rumy se pyšní tropickým stařením, u banánového jsou navíc garantovány minimálně 2 roky v sudech.

Vůně působí nasládle a je zde zřetelně cítit sladké koření. Cítím vanilku a perníčky, poté také banán a po vydýchání i třešně. Je lehká a velmi příjemná.

Chuť je jemná a lehká, plná „nesladkého sladkého koření“. Chytám zde i jiné koření, než bylo ve vůni, při degustaci ho ale nejsem schopen pojmenovat.

Dozvuk je opět plný nesladkého sladkého koření, hlavně dřevité vanilky. Je sladce hřejivý a dost dlouhý.

Bylo to docela překvapení. nesladký spiced rum. Ale je dost dobrý, stojí za ochutnání.

Tento rum má ve vůni jasně znatelný sladký banán. Vůně je tak nasládlá, lehce doplněná kořením.

V chuti také dominuje sladký banán, je docela hutná a lehce dřevitá. Je sice nasládlá, ale nepřeslazená.

Dozvuk je pak jednoduší, s hodně znatelným nesladkým kořením a sladkým banánem.

Podobně jako Dry Spiced je to přímočarý nesladký kořeněný rum. Díky banánu ale působí sladší, než ne-banánová verze.

Oba jsou to ve své kategorii přímo výtečné rumy. Není tak jednoduché narazit na spiced rumy, které jsou neslazené. Tyto jsou sladké tak akorát a zároveň jdou poznat dobré rumy schované za kořením.