Rumový adventní kalendář 2020 Den sedmnáctý – Cane Island Nicaragua 12 yo

Jak jsem již psal, v adventním kalendáři 2018 nám byla představena značka Cane Island jejich základní řadou mladších rumů. Sedmý den letošního kalendáře se zase představili prvním zástupcem své nové řady, čtyřletým rumem z Austrálie. Ten mi chutnal, takže myslím, že se tady nemám čeho bát.

Tento rum už podle názvu pochází z Nicaraguy, není ale známo z jaké palírny. Jedná se o melasový kolonový rum, který 12 let zrál v sudech po bourbonu ve své domovině a byl lahvován v síle 43 %.

Už na první dojem se jedná o zajímavý rum, vůně je lehčí a zároveň výrazná. Nacházím zde sladké dřevo a koření a nasládlého koření. Typ dřeva bych klidně hádal cedr. Později se ukáží i želé bonbony.

Chuť je příjemně sladká, ale nepřeslazená. Kromě sladkých tónů cedru a dubu se opět objeví i koření, kakao a želé bonbony. Novinkou jsou v chuti tóny vegetace. Celkově zde rum působí silně i jemně.

Dozvuk je silně nasládlý a opět zde nacházím sladký cedr, dub, koření, kakao a želé bonbony.

Druhý letošní rum od Cane Island a druhý který mi chutná. Je to trošičku sladší rum a je výtečný. Celkově mi hodně připomíná kombinaci dvou rumů z Vintage edice rumů Plantation, jejich Panamy a Nicaraguy.