Plantation SC2019 Barbados 7 yo – Partizan Brewing Casks

V průběhu roku 2020 jsem měl možnost ochutnat kompletní sérii Plantation Single Cask pro rok 2019. Tento konkrétní je melasový rum smíchaný z kotlíkových i kolonových rumů z barbadoské West Indies Rum Distillery. Zrál na Barbadosu 5 let v sudech po bourbonu, aby byl následně převezen do Francie, kde zrál 1 rok v sudech po místním cognacu. A protože se jedná o Plantation Single Cask edici, následovalo poté ještě třetí staření. To zde bylo provedeno v sudech, ve kterých předtím zrálo pivo od Partizan Brewing.

Je lahvován v síle 48.2 % a obsahuje 113 g/hL AA (gramů na hektolitr čistého alkoholu) těkavých látek a 40 g/hL AA esterů. K tomu má přiznaný obsah cukrů 8 g/L a žádný použitý karamel.

Vůně je měkká, silně nasládlá a středně intenzivní. Působí na první závan velmi příjemně. Začíná ovocně a zvláštně nasládle, s takovou jakoby vlhkou zatuchlostí. Poté se objeví zapařené obilí, rmut a kvasnice.

Chuť začíná dost sladce, je jemná a krémová. Ze začátku je hlavně ovocná, s časem se projeví takové chutě jako cereálie, syrové těsto, rmut a kvasnice.

Dozvuk je také sladký, je šťavnatý, pichlavý a spíše krátký. Opět začíná hodně ovocně, pokračuje s tóny syrového těsta, rmutu, karamelu, medu a kvasnic. Je opravdu dobrý a příjemný.

Celkově se jedná o dost dobrý rum. I když je trochu zvláštní, vlastně mi chutnal. Popsal bych ho jako hodně sladký a trochu divný rum, co chutná po kvasícím se pivě.