Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich

Tradiční reklama na Monkey Shoulder

Monkey Shoulder (ozdobený několika malými opičkami) je blended malt whisky od firmy William Grant and Sons. Je smíchána pouze ze single malt whisky z jejich tří palíren, Glenfiddich, Balvenie a Kinvinie a naředěna na 40 %.

Název Mounkey Shoulder odkazuje na únavové zranění ramene při dlouhém a namáhavém ručním obracení sladu. Batch 27 neoznačuje 27. várku této whisky, ale je připomínkou historie, toho že první várka této whisky byla smíchána z 27 sudů. V současné době ji marketing označuje jako vstupní whisky pro novou generaci whiskařů a také jako ideální základ pro míchání koktejlů.

Současná modernější reklama

Tato whisky byla první ochutnaný vzorek na naší whisky degustaci v Pivotečce. Pro většinu to byl příjemný starter před dalšími kousky, někteří si ale stěžovali na přílišnou ostrost.

Vůně této whisky je jemná, měkká, krémová a sladká. Já zde cítím hlavně banán a sladké koření. Když se do něj více ponořím tak je to konkrétně badyán a perníkové koření.

Chuť je jemná a velmi lehká, také je méně sladší, než byla vůně. Je tu sladké dřevo, sladké koření a banán.

Dozvuk je docela dlouhý a hlavně čistý sladový. Jsou zde ale i další tóny, sladkého dřeva a praženého sladu.

Tenhle Monkey Shoulder je dobrá čistá whisky. Působí sice lehce mladším dojmem, ale na začátek degustace je ideální volbou.

Příklad starších balení