Cask Angels Caroni

Tento rum pochází od nezávislého německého bottlera Lehmitz Caskangels. Caroni v této lahvi je ročník 1998 a lahvované je v roce 2018 (tedy strávilo 20 let v sudu) v pěkné síle 64,7 %.

Vůně je hned od počátku silná. Dá se zde nalézt technická nasládlost, ale také šťavnaté ovoce (a hlavně citrusy), karamel a nugát, bílá čokoláda nebo sladká zemitost a tóny žvýkačky. Po odvětrání se zdá vůně spíše lehčí a techničnost nacházím už jen v pozadí. Oproti jiným Caroni, které jsem ochutnal, je tohle hodně sladké.

Chuť je velmi silná, rozlije se po celé puse a působí až pikantně a hřejivě. Je tu cítit ostrá sladkost a dominantními tóny jsou sladká žvýkačka, pikantní guma a svíravá sladká dřevitost. Oproti některým jiným Caroni zde působí trochu lehčeji, řidčeji a ostřeji.

Dozvuk je velmi intenzivní, ale kratší. Působí trochu ostřeji a jsou zde opět cítit sladké žvýkačky, zemitost a sladká techničnost. Oproti chuti je méně sladký.

Cask Angels Caroni je určitě zajímavý rum. Přináší pro Caroni nezvyklou sladkost a žvýkačkovost, typickou techničnost schovává v pozadí. Chvílemi působí jako lehčí a ostřejší rum, chvílemi je to ale překvapivá dobrůtka. Jako rum určitě stojí za ochutnání.

Foto od Pepy Janíčka