The Lovers Rum

Na svých stránkách jsem již psal o rumu La Forza, který byl velmi dobrým rumfestovým překvapením. Ale to je až druhý rum této značky, prvním z nich, dovážený k nám díky Fenix Drinks, byl The Lovers.

Stejně jako následující La Forza, i zde jsou název a etiketa inspirovány tarotovými kartami. The Lovers je o zamilovaných, o milencích. A navíc ještě o milovnících klasického rumového cocktailu Daiquiri, protože tomuto koktejlu je šitý na míru.

The Lovers tvoří blend z pěti států. Rum je zde tak z Barbadoského Foursquare, panamského Abuela, guatemalského Botranu, nikaragujského Flor de Cana. Poslední složkou je pak rum z Dominikánské republiky. Přesný poměr nebo stáří nejsou veřejné, jednotlivé složky jsou staré 2,5 až 3 roky, rum v láhvi má poté sílu 43 %.

Tento rum má hlavně tóny ovoce, dřeva a nugátu. Dále jsem našel citrusy a ještě nějaké tóny, které mi ale při zběžném ochutnávání utekly. Chutná sladce a jemně, možná jen trochu nevyváženě a místy vlastně i hrubě.

Rum je to docela silný a zároveň pitelný, použité rumy jsou určitě spíše mladší. Ale nevadí to, chutná dobře. Škoda že jsem ho nemohl prozkoumat hlouběji a ideálně i v doporučovaném cocktailu. Kdybych ho měl pít čistý, přednost bych dal zajímavější La Forze. Ale zase je možné, že byl jen Lovers zastíněn výraznějšími kousky.

Oba tyto rumy, tedy Lovers a La Forza jsou dostupné například na WH1 za cenu lehce přes 1000 Kč. Pokud vám jeden z nich zachutná, je to myslím pohodová cena.