Flor de Las Antillas Robusto

Flor de las Antillas je poměrně nová značka doutníků. Jméno v překladu znamená květy Antil, čímž se odkazují ke Kubě. Vytvořil je totiž Don José Pepin Garcia, kubánský emigrant a nyní vedoucí firmy El Rey de los Habanos a My Father Cigars, druhé jméno vzniklé z práce jeho syna Jamie Garcia.

Doutníky Flor de las Antillas se vyrábí v jejich druhé továrně, umístěné v Nicarague. Cílem zde bylo vytvořit doutníky kubánského stylu bez použití kubánského tabáku a k tomu je ten místní pravděpodobně nejlepší.

Flor de Las Antillas Robusto je vytvořen z místního tabáku ze soukromých plantáží, pro krycí list by to měl být konkrétně Nicaraguan Sun Grown. Jedná se o robusto, délka je tady 5 palců a prstýnek 50. Má také zajímavý tvar, zploštělou elipsu nebo zakulacený obdélník. V popiscích se nejčastěji mluví o chuti čokolády nebo kakaa, o dřevě a hlíně.

Z popisu bych čekal silnější doutník, tento je tak středně silný. Je výrazný, ale zůstává příjemně lehký. Já v něm cítím hlavně hodně dřeva, je to kombinace cedru a vlhkého dřeva. Doutník je to kvalitně zpracovaný, je konzistentní v hoření i tahu, chutě se v průběhu také moc nemění.

Jako další doutník v řadě jsem si dával Olivu V Melanio Maduro, která byla mnohem výraznější a plnější. Dalo by se říct, že Flor de Las Antillas bylo Olivou převálcováno.