Rum Nation Jamaica White Pot Still 57%

Značka Rum Nation nabízí rumy z různých států, toto je jejich první bílý, nestařený a neředěný rum. Čistý bílý rum z Jamajky v destilované síle, kde je jako místo destilace uvedena St. Catherine (Takže palírna Worthy Park, jako následující Forsyths).

Jamaica White Pot Still 57%

Na začátku je ve vůni lehký a trochu zatuchlý. Je ovocný, ale jde o nezralé ovoce. Později bych to upřesnil na banán a citrusy (a to konkrétně hlavně grep). Zatuchlost se změní na hutnou zemitost a objeví se překvapení – stopy dřevitosti. Je nasládlý, ale nasládlost se přelévá mezi ovocnou a medovou, se stopami zatuchlé ovocné pálenky. Po delším čase je znát, že je na bílý rum dost hutná.

Chuť už se nezdá tak bohatá jako vůně. Je hutná a táhlá, silná ale perlivá. Nejsilnější je tady hutná zatuchlost a nezralé ovoce – to přináší cestování mezi nasládlostí, šťavnatostí, suchou svíravostí a nahořklostí.

Dozvuk se zbaví ovoce, je hlavně nasládle zemitý se stopami nahořklosti a zatuchlosti. Je plný a ostřejší, ale krátký. A to bohužel hodně krátký. Chvilku je velmi intenzivní (ale to je zase znát ta ostrost) a pak rychle zmizí.

Plusem tohoto rumu je silná a opravdu dobrá chuť, která je Jamajská ale zároveň netradičně zatuchle nesladká. Opravdu škoda jen toho krátkého dozvuku.

Další rumy od Rum Nation