Plantation Cut & Dry Artisanal Coconut Rum

Na letošním Rumfestu měl svůj stánek i Plantation, mně velice známá a skrz naskrz přechutnaná značka. A přesto zvládla překvapit několika novinkami. Kromě drahé a limitované edice Extreme to pak bylo něco na přesně opačné straně spektra, kokosem vylepšený barový rum.

Tím je Plantation Cut & Dry, rum vyrobený na Barbadosu z místního rumu i kokosů. Na jeden litr rumu tu vychází jeden celý kokos, pro toto použití jich byly vyhrazeny stovky. To pořád bohužel znamená, že produkce tohoto rumu je docela limitovaná. Produkce kokosů je zatím omezená, což omezuje i jeho výrobu. Kvůli tomu se tato láhev zatím prodává pouze na Barbadosu. Jestli se rozšíří i více, to ukáže budoucnost. Ale alespoň pár lahví na ochutnávku se očividně sehnat podařilo.

Vůně tohoto rumu je silně nasládlá. Cítím zde hlavně kokos společně s rumovými pralinkami. Taková tyčinka Bounty. K té se přidá i náznak ananasu. Celkově je velmi příjemná.

Chuť je příjemně sladká, jak s třtinovým cukrem. Kromě toho ale ukáže to samé co vůně – kokos, pralinky, Bounty a náznak ananasu.

Dozvuk je opět spíše nasládlý, jinak je tu ale Bounty, kokos a pralinky. Tóyn šťavnatého ananasu jsou zde silnější, až připomíná ananasový džus.

Celkově se jedná o moc příjemný rumový likérek. I přes sladkou chuť není vůbec přeslazený a i to se počítá. Věřím tomu, že své místo by si zde našel, například vedle ananasového Plantation Stiggins‘ Fancy Pineapple.