Arturo Fuente Flor Fina 8-5-8 Natural

O značce Arturo Fuente jsem již psal, recenzoval jsem jejich Hemingway Short Story. A chutnal mi hodně, takže jsem se pustil ještě do dvou jejich dalších doutníků, prvním z nich tato Flor Fina 8-5-8 Natural.

Alespoň krátce, Arturo Fuente je rodinná firma sídlící v Dominikánské republice. Pro všechny doutníky používá svůj vlastní tabák, pěstovaný v Dominikánské republice, pouze krycí listy pro některé své doutníky používá odjinud.

Velikost tohoto doutníku je Grand Corona, je 6 palců dlouhý a 47 je velikost prstýnku (tedy 15,24 x 1,87 cm). Doba kouření má vycházet mezi 50 a 75 minutami, já ty své kouřil přibližně hodinu. Nebo trošku méně. Kromě této verze Natural je v nabídce ještě tmavší Maduro. Vnitřní a vázací tabák pochází tedy z Dominikánské republiky, krycí list je Natural Kamerun. Doutník patří do edice Gran Reserva, každý list se zde vybírá ze soukromé tabákové rezervy vytvářené výlučně pro výrobu těchto doutníků. Ty pak dále zrají k v kazetách ze španělského cedru. Stojí jen lehce přes 200 Kč, je to tedy takový vstup ke značce Arturo Fuente.

Vizuálně jde o velice pěkný doutník. Je spíše delší a tenčí, s krásnou tmavou barvou. Výrazný červeno-zeleno-zlatý prstýnek sem krásně sedne. A na rozdíl od ostatních doutníků této značky ukazuje i samotný doutník, u jiných často zakrývá většinu těla.

Tento doutník se kouří krásně. Je spíše lehký, ale celou dobu hezky výrazný. Cítím zde například tóny čokolády a dřevitého prachu. Také správně hoří a snadno se tahá. Prostě takový ideální a univerzální doutník. I v kombinaci s rumem (zde Dictador 20 yo) nedopadá špatně, on se ale tento rum k doutníkům velmi hodí sám o sobě.

Flor Finu si někdy v budoucnu rád zopakuji. Možná to není doutník, který vám vytře zrak, ale zase si na něm snadno pochutnáte kdykoliv. Je to pěkný a jemný kousek. Možná taky někdy příště ochutnám i jeho tmavší Maduro variantu.